download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

نکاتی برای راه اندازی سمساری

خرید و فروش لوازم منزل با سمساری آنلاین

نکاتی برای راه اندازی سمساری

به طور معمول راه اندازی یک کسب و کار، با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور، کار بسیار دشواری می باشد. اما در بین تمامی حوزه های صنفی که امروزه در کشور مشغول به کار می باشند و به مشتریان خود خدماتی را ارائه می دهند، راه اندازی سمساری می تواند بدون هیچ پشتوانه مالی، یک کار راحت به نظر آید.

برای راه اندازی سمساری، لازم است نکاتی را در نظر بگیرید. سمساری آریا در این مطلب به شما یاری خواهد تا به راحتی راه اندازی سمساری را انجام دهید.

سمساری جزو مشاغلی می باشد که به عنوان شغل های واسطه گر به شمار می آید. همین طور برای شروع به کار، نیاز به سرمایه اندکی دارد. در صورتی که به دنبال راه اندازی یک کسب و کار با درآمد معقول و سرمایه کم می باشد، راه اندازی سمساری می تواند یک انتخاب مناسب به شمار آید.

راه اندازی سمساری
نکاتی درباره راه اندازی سمساری

سمساری چیست؟

سمساری به مکان و محلی گفته می شود که در آن خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم و کار کرده انجام می پذیرد. از گذشته تا به امروز، خرید و فروش لوازم دست دوم و استفاده شده، در میان مردم رایج بوده است. چرا که خرید از سمساری و در واقع خرید لوازم و وسایل دست دوم و کار کرده، صرفه اقتصادی بسیار زیادی دارد.

خیلی از ایرانی ها از گذشته خرید و فروش انواع لوازم برقی دست دوم، انواع فرش دست بافت و ماشینی کار کرده، خرید و فروش عتیقه جات، ظروف آنتیک و چینی و همین طور خرید و فروش ظرف های کریستال استفاده شده را، انجام می دهند.

به طور کلی هر گونه وسیله ای که امکان استفاده مجدد از آن وجود داشته باشد و به اصطلاح بتوان آن را خرید و فروش کرد، در دسته بندی لوازم دست دوم قرار گرفته و می توان آن را از طریق سمساری خریداری نمود.

سمسار به چه کسی گفته می شود؟

سمسار به فردی گفته می شود که به طور کلی در مورد تمامی لوازم و وسایل، اطلاعات کافی را دارد. در واقع سمسار یک شخص همه چیز دان است. بیش تر سمساران، با تمامی وسایل منزل و ادارات آشنایی کامل دارد و تمامی برند ها را می شناسند. به همین خاطر می توانند به درستی و به ارزش واقعی هر کالای دست دوم، آن را قیمت گذاری کنند.

راه اندازی سمساری
چگونه راه اندازی سمساری را انجام دهیم؟

برای داشتن یک سمساری پر درآمد چه کاری انجام دهیم؟

بهتر است برای داشتن یک سمساری با درآمد مطلوب و مناسب، نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه آن ها را برای شما شرح داده ایم.

توانایی مدیریت خود را بالا ببرید.

امکان دارد که به کار بردن کلمه مدیریت برای برخی از شغل ها مانند سمساری و یا خرده فروشی، عجیب باشد. اما لازم است بدانید که برای داشتن یک سمساری موفق، باید توانایی مدیریت خود را بالا ببرید. در صورتی که امور سمساری طبق برنامه های مدیریتی پیش نرود، تمامی لوازم و وسایل دست دوم به خوبی به مشتری معرفی نمی شوند. همین طور در نظر داشته باشید که سمساری جزو مشاغلی است که به تجریک بدنی زیادی نیاز دارد.

مرتب چیدن لوازم و وسایل

چیدمان در یک مغازه و یا فروشگاه سمساری، از نکات حائز اهمیت می باشد. چرا که باید تمامی کالا های دست دوم برای نشان داده شدن شده مشتری، به خوبی به نمایش گذاشته شوند. شاید تصور کنید که لوازم و وسایل دست دوم، چون فاقد بسته بندی و کارتن می باشند، چندان امکان مانور برای چیدمان ندارند. بلکه لازم است بدانید، شما می توانید با طبقه بندی مناسب مغازه و فروشگاه، به درستی تمامی کالا های دست دوم را در معرض دید مشتری ها قرار دهید.

لوازم و وسایل پر طرفدار را شناسایی کنید.

بیش ترین سود سمسار، از خرید کالا های دست دوم می باشد تا فروش آن ها. به همین خاطر در زمان خرید لوازم و وسایل دست دوم، باید تمام دقت و توجه خود را به خرج دهید. کالا های دست دومی که خریداری می کنید، نباید برای شما هزینه زیادی را رقم بزنند. چرا که باید در زمان فروش آن ها به سود خود نیز فکر کنید.

به طور کلی منبع درآمد اصلی سمسار از حرفه سمساری، حاشیه سود فروش کالا ها و لوازم دست دوم و کار کرده می باشد.

مغازه را مرتب و تمیز نگه داری کنید.

نظافت و تمیزی سمساری از دیگر مواردی است که بیش تر سمسار ها نسبت به آن توجهی ندارند. لازم است بدانید که داشتن یک مغازه سمساری مرتب و تمیز، می تواند یکی از دلایل حائز اهمیت برای جذب مشتری باشد. چرا که مشتری در لحظه ورود به سمساری، به اولین مسئله ای که دقت می کند، مرتب بودن و پاکیزگی مغازه می باشد.

در صورتی که تصمیم دارید راه اندازی سمساری را انجام دهید، حتما اطلاعات کافی و وافی را در مورد این حرفه به دست آورید. همان طور که گفته شد، شاید راه اندازی سمساری، مانند سایر کسب و کار ها نیاز به سرمایه زیادی نداشته باشد. اما باید نکاتی در زمان راه اندازی سمساری در نظر گرفته شود که همگی به عنوان اصول و قواعد شروع این کسب و کار می باشند.

راه اندازی سمساری
برای راه اندازی سمساری و داشتن درآمد مطلوب به این نکات توجه کنید.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *