download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

معرفی بهترین سمساری

بهترین سمساری

اگر به دنبال بهترین سمساری برای خرید لوازم و وسایل دست دوم هستید، خالی از لطف نیست که این مطلب را تا انتها دنبال کنید. سمساری آریا در این مطلب به معرفی بهترین سمساری پرداخته است و شما را برای شناخت آن یاری خواهد داد.

معرفی سمساری

پیش از آن که با بهترین سمساری آشنا شوید، بهتر است اطلاعات لازم را در مورد این واحد صنفی و همین طور نحوه فعالیت آن به دست آورید.

سمساری جزو مشاغلی است که از گذشته تا به امروز، فعالیت داشته است. از پیش افراد دوره گردی در کوچه و خیابان ها می چرخیدند و اثاثیه و لوازم دست دوم خانگی را خریداری می کرده اند. با گذشت زمان، این حرفه به عنوان همانند سایر مشاغل، به روز شده و گسترش چشم گیری داشته است.

امروزه می توان به راحتی فعالیت بهترین سمساری را در بستر اینترنت و تحت عنوان سمساری آنلاین مشاهده کنیم. که همین امر می تواند یکی از نشانه های به روز شدن این واحد صنفی به شمار آید.

سمساری از حاشیه سود خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم درآمد خود را به دست می آورد. به همین خاطر امکان دارد که در زمان خرید کالای دست دوم از شما، سعی کند آن را به کم ترین قیمت ممکن خریداری کند.

بهترین سمساری چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین سمساری، باید دارای ویژگی هایی باشد تا اعتماد مشتری جلب شود. به طور مثال سمساری باید تمامی مجوز های قانونی را در جهت فعالیت قانونی، از ادارات دولتی مانند شهرداری دریافت کند. در غیر این صورت فعالیت خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم آن غیر قانونی خواهد بود.

هم چنین باید تمامی لوازم و وسایل را بر اساس ارزش واقعی آن ها ارزش گذاری کند. نباید در زمان خرید کالای دست دوم از مشتری، اصطلاحا تو سر مال بزند. هم چنین تمامی کالا های خود را باید بر مبنی ارزشی که دارند، به مشتری بفروشد. یکی دیگر از ویژگی های مهم یک سمساری، در دسترس بودن آن محسوب میشود به نحوی که پس از تماس بتوانند در محل حاضر شوند، از این رو یکی از بهترین سمساری های تهران را می توان سمساری آریا دانست که علاوه بر دارا بودن وزگی های متعدد به عنوان یک سمساری در دسترس نیز شناخته میشود.

بهترین سمساری
مشخصات و ویژگی های بهترین بهترین سمساری

بهترین سمساری، باید تمامی لوازم و وسایل دست دوم خود را به صورت مشخص در مغازه چیدمان کند. البته نا گفته نماند که سمساری نمی تواند ویترین چشم گیری داشته باشد. چرا که اکثر لوازم و وسایل، بدون بسته بندی و کارتن می باشند. اما می تواند داخل مغازه را طبقه بندی کرده و کالا های دست دوم را در داخل آن چیدمان کند.

در این صورت زمانی که مشتری وارد مغازه سمساری می شود، می تواند بر اساس چیدمان، تمامی کالا های دست دومی که نیاز دارد را تهیه کند.

مزایا و معایب خرید از سمساری

همان طور که می دانید، سمساری محلی برای خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم می باشد. اما خرید کالا های دست دوم از سمساری، دارای مزایا و معایبی می باشد که تصمیم داریم در این بخش از مطلب شما را با آن ها آشنا کنیم.

از مهم ترین مزیت خرید از سمساری، می توانیم به پس انداز پول اشاره کنیم. هم چنین کالا های دست دوم برای افرادی که بودجه کمی دارند، قیمت های مقرون به صرفه ای دارد. البته ناگفته نماند که شما با خرید از سمساری و استفاده از کالا های دست دوم، به محیط زیست نیز کمک می کنید. چرا که لوازم و وسایلی دست دومی که امکان استفاده مجدد دارند، نیازی به بازیافت نداشته و به محیط زیست آسیبی وارد نمی کنند.

از جمله معایب خرید از سمساری، عدم داشتن ضمانت نامه و گارانتی می باشد. به طور مثال اگر قصد خرید یک کولر گازی دست دوم را داشته باشید، در صورتی که پس از مدتی با مشکل و خرابی مواجه شود، باید هزینه تعمیرات آن را به صورت جداگانه پرداخت کنید و امکان استفاده از خدمات پس از فروش را ندارید.

اما خرید برخی از کالا های دست دوم از سمساری، می تواند با مدت زمان تست همراه باشد. که این مسئله باید در زمان خرید با سمسار هماهنگ شود. هم چنین لازم است بدانید که مدت زمان تست اغلب برای لوازم و وسایلی خانگی برقی مانند آبمیوه گیری، کولر گازی، پنکه، ماکروفر و… می باشد.

امانت سرا چیست؟

امانت سرا، نوع دیگری از سمساری می باشد. اما نحوه فعالیت آن با سمساری کاملا متفاوت است. چرا که اگر قصد فروش لوازم و وسایل خانه خود را داشته باشید، امانت سرا آن را به صورت امانی در مغازه خود نگهداری می کند تا هنگامی که مشتری آن را خریداری کرد، پول شما را پرداخت کند.

اما سمساری در لحظه کالای دست دوم شما را قیمت گذاری کرده و آن را خریداری می کند. در صورتی که می خواهید بدون معطلی وجه نقد حاصل از فروش لوازم و وسایل دست دوم خود را دریافت کنید، به شما توصیه می کنیم که به سراغ سمساری بروید.

همین طور مدت زمانی که کالای دست دوم شما در امانت سرا به فروش برسد مشخص نیست و ممکن است مجبور باشید مدت زیادی را برای دریافت هزینه و پول فروش کالای دست دوم خود صبر کنید.

بهترین سمساری
از امانت سرا خرید کنیم یا سمساری؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *