download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

مزایا و معایب خرید لوازم دست دوم

خرید لوازم دست دوم

در این مقاله به خرید لوازم دست دوم از سمساری و مزایا و معایب این کار خواهیم پرداخت و همچنین مطمئن ترین راه را برای انجام این کار به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا باید لوازم دست دوم بخریم؟

کاهش هزینه ها

اولین دلیلی که هر کسی به سراغ خرید لوازم دست دوم می رود، قیمت آن ها است. مطمئنا قیمت لوازم دست دوم نسبت به اجناس نو پایین تر است. اگر شما برای مدت کوتاهی به وسیله ی مورد نظر احتیاج دارید یا مورد خاصی با کارکرد کم پیدا کرده اید، خرید دست دوم آن گزینه ای منطقی است.

محصولات با کیفیت

در چند سال گذشته با افزایش قیمت مواد اولیه و نایاب شدن آن ها، تورم موجود در جامعه، کاهش واردات محصولات با کیفیت بالا و افزایش جنس های تقلبی به وضوح مشاهده می کنیم که بیشتر جنس های نو موجود در بازار از لحاظ کیفیت و کارایی نسبت به جنس مشابه تولید شده در سال های قبل ضعیف تر هستند. در بعضی از موارد می توان یک وسیله دست دم با کیفیت بالاتر و قیمت پایین تر نسبت به آکبند آن پیدا کرد.

لوازم دست دوم
چرا باید لوازم دست دوم را خریداری کنیم؟

داشتن تنوع 

چون که خرید لوازم دست دوم هزینه کمتری دارد، تعویض آن ها بسیار آسان تر از یک دستگاه جدید است. مثلا هنگام خرید مبلمان نو باید چندین سال از آن استفاده کنید تا ارزش پولی که بابت آن داده اید جبران شود اما با خرید ست دست دوم بعد از مدت کوتاهی می توانید آن را تعویض کنید.

اگر شما جزو افرادی هستید که تجهیزات و لوازمی مانند مبلمان یا وسایل الکترونیکی زود حوصله شما را می برد برای خرید وسایل فرسوده بی نصیب می کنند. البته به شرط خرید از افراد یا مکان های معتبر.

حفظ محیط زیست

لوازم دست دوم نیازی به منابع جدید ندارند. هر محصول تولیدی عامل مقدار مشخصی از منابع مصرف شده است. از تولید پنبه، قطع جنگل ها، استخراج فلزات یا استخراج نفت. تولید کتاب ها و مبلمان جدید نیاز به قطع درختان دارد. هر چیزی که از پلاستیک ساخته شود از نفتی که از زمین استخراج شده تولید می شود. فلزات موجود در تلفن های همراه، جواهرات، رایانه ها و همه آن ها باید از زمین استخراج شوند و عواقب زیست محیطی وحشتناکی به همراه خواهد داشت. خوشبختانه، یک گزینه دیگر وجود دارد چون که لوازم دست دوم نیازی به مصرف منابع جدید ندارند.

همچنین ملوازم دست دوم برای تولید به انرژی نیاز ندارند. کشاورزی، برداشت، ساخت و حمل و نقل یک محصول جدید به انرژی زیادی نیاز دارد. کالاهای دست دوم به هیچ انرژی دیگری احتیاج ندارند.

لوازم دست دوم
درباره مزایا و معایب خرید لوازم دست دوم

حمایت از اقتصاد محلی

خرید لوازم دست دوم از اقتصاد محلی پشتیبانی می کند. خرید از همسایه پول شما را در محله نگه می دارد. همچنین برای اجناس وارداتی باعث کاهش خروج ارز از کشور می شود.

چرا نباید لوازم دست دوم بخریم؟

نداشتن ضمانت لوازم  دست دوم

اگرچه بسیاری از مزایای مهم در خرید کالا های دست دوم وجود دارد، اما هنوز برخی از مسائل مربوط به آنها وجود دارد. به عنوان مثال، یک مشکل در خرید لوازم دست دوم این است که شما اغلب هیچگونه ضمانتی دریافت نخواهید کرد. اگر امروز یک کالای دست دوم خریداری کرده اید. اگر فردا خراب شود، اغلب فرصتی برای پس گرفتن پول ندارید.

بنابراین، اگر می خواهید به محصولات دست دوم اعتماد کنید، مطمئن شوید که وقت خود را صرف کرده و از فرد یا مکانی معتبر خریده اید.

برخی از لوازم دست دوم دیگر به درستی کار نمی کنند

بعضی از لوازم دست دوم نیز ممکن است دیگر عملکرد مشابه محصولات جدید نداشته باشند. ممکن است بسیاری از لوازم دست دوم هنوز کار کنند، نسخه های جدید آنها ممکن است بسیار بهتر عمل کنند. از این رو، اگر می خواهید برای همه محصولات خود عملکرد بالایی داشته باشید، خرید محصولات دست دوم به هیچ وجه برای شما مناسب نیست.

اطمینان کمتر

یکی دیگر از نقاط ضعف خرید کالاهای دست دوم این است که غالباً از اطمینان کمتری نیز برخوردار خواهند بود. به عنوان مثال، یک ماشین دست دوم در مقایسه با نسخه جدید آن دیر یا زود در معرض خرابی بیشتری قرار خواهد گرفت. اگرچه این مسئله برای برخی از محصولات مشکلی نخواهد بود، اما برای برخی دیگر می تواند به یک فاجعه منجر شود. در صورت خرابی ماشین، ممکن است جلسات مهم در محل کار را از دست بدهید و در بدترین حالت اخراج شوید.

طول عمر کمتر لوازم دست دوم

طول عمر کلی لوازم دست دوم ممکن است نسبتاً محدود باشد. در واقع، بسیاری از اقلام الکترونیکی در دنیای امروز ما ساخته شده اند که فقط برای چند سال دوام می آورند. بعد از این دوره، آن ها اغلب در برابر چندین مسئله کاملاً آسیب پذیر می شوند و ممکن است دیگر به درستی کار نکنند.

لوازم دست دوم
نکاتی در مورد خرید لوازم دست دوم

روش کار سمساری آریا

سمساری آریا یک خدمات سمساری در تهران است که به شما کمک می‌کند که لوازم منزل خود را چه وسایل نو و چه دست دوم به راحتی و در کمترین زمان و با خیال راحت ممکن بفروشید. و یا اگر به لوازم دست دوم سالم و معتبر نیاز دارید از طریق این سمساری اقدام به خرید کنید و در  بیشتر محلات تهران دارای شعبه و نمایندگی برای خدمات است. فروش لوازم منزل به سمساری آریا همیشه قابل اعتماد تر است نسبت به آن که خود شما بخواهید آن لوازم را بفروشید و یا به خریداران دوره گرد بفروشید.

خدمات سمساری آریا در با توجه به اعتباری که دارد اجناس شما را به قیمت بهتر خریداری می کنند و قابل اعتماد تر است. از طرف دیگر به دلیل داشتن مشتری برای فروش لوازم در اسرع وقت لوازم را می خرند و به دست خریداران جدید می رسانند.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *