download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

فروش ماشین لباسشویی دست دوم

فروش ماشین لباسشویی دست دوم

مقدمه

عده ای معتقدند ماشین لباسشویی از آن دسته لوازم خانگی و برقی است که درست نیست تا به صورت دست دوم خریداری شود. اما اصلا این گونه نیست زیرا در بسیاری از سایت های معتبر بازار دست دوم در دنیا، ماشین لباسشویی های کارکرده روزانه خرید و فروش می شوند. 

فروش لوازم دست دوم در تمام دنیا امری طبیعی و رایج است به طوری که فروش ماشین لباسشویی دست دوم نیز از این قاعده استثنا نیست. راه‌های بسیاری برای فروش وسایل برقی دست دوم وجود دارد که استفاده از هر یک از این روش‌ها با توجه به مدت زمانی که برای فروش یک وسیله در اختیار دارید یا تعداد لوازمی که قصد فروش آن‌ها را دارید متفاوت است.

در ادامه مقاله قصد داریم تمام راه‌های فروش ماشین لباسشویی دست دوم را با هم بررسی کنیم.

فروش ماشین لباسشویی دست دوم
فروش ماشین لباسشویی دست دوم

راه‌های فروش ماشین لباسشویی دست دوم

معمولاً وقتی تصمیم به فروش وسایل دست دوم می‌گیریم؛ روش‌های زیادی به ذهن می‌رسد؛ اما در مورد نحوه فروش آن‌ها دچار شک و تردید می‌شویم. نمی‌دانیم که کدام روش برای فروش کالای مدنظر ما مناسب است. به طور کلی روش‌های فروش ماشین لباسشویی دست دوم شامل موارد زیر می باشد:

  1.     فروش ماشین لباسشویی دست دوم به سمساری‌ها
  2.     فروش ماشین لباسشویی دست دوم به صورت اینترنتی

1) فروش ماشین لباسشویی دست دوم به سمساری‌ها:

اولین راه برای فروش لوازم دست دومی همچون لباسشویی، فروش آن‌ها به سمساری ‌ها است. سمساری‌ها در واقع محلی برای خرید و فروش این‌گونه لوازم هستند. این مغازه‌ها از دیرباز تاکنون در کشور فعالیت می‌کنند و یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای فروش این کالاها محسوب می‌شوند.

شما می‌توانید وسایل دست دوم خود را به دو روش به سمساری بفروشید:

در حالت اول اگر وسیله‌ای دارید که یک یا چند وسیله کوچک و قابل حمل است، می‌توانید آن را برای فروش به سمساری ببرید. فرد سمسار پس از قیمت‌گذاری کالا آن را از شما خریداری می‌کند.

اما اگر قصد فروش لوازم بزرگ‌تر مانند ماشین لباسشویی دست دوم را دارید، می‌توانید از فرد سمسار بخواهید برای بررسی و خرید کالای شما به منزلتان مراجعه کند.

مزایا:

از مزایا فروش ماشین لباسشویی دست دوم به سمساری‌ها می‌توان، به پرداخت آنی و در لحظه آن‌ها اشاره کرد. این روش برای فروش کلی و یک‌باره وسایل نیز بسیار مناسب است. به عبارتی می‌توان گفت بهترین روش برای فروش وسایل کهنه یک منزل به ویژه لوازم سنگین است.

معایب:

 در این روش، ممکن است کالای شما پایین‌تر از قیمت مدنظرتان قیمت‌گذاری شود؛ اما مطمئناً قیمت آن مطابق عرف و منصفانه است.

فروش ماشین لباسشویی دست دوم
فروش ماشین لباسشویی دست دوم

سمساری آریا

سمساری آریا بهترین گزینه برای فروش ماشین لباسشویی دست دوم خود از این طریق است زیرا در تمامی مناطق تهران شعبه دارد که در سایت می‌توانید مشاهده کنید.

تنها کافی است با شماره تماس‌های شعب مختلف آریا در نقاط مختلف تهران اعم از شعب شرق، غرب، شمال، مرکز تهران تماس حاصل فرمایید تا متخصصین این مجموعه مجرب و حرفه‌ای در سریع‌ترین زمان ممکن وسایل شما را با منصفانه‌ترین قیمت خریداری نمایند.

2) فروش ماشین لباسشویی دست دوم به صورت اینترنتی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن سایت‌ها و اپلیکیشن‌های فروش وسایل دست دوم، این امر امکان‌پذیر شده است. شما به چند طریق می‌توانید ماشین لباسشویی دست دوم خود را از طریق اینترنت به فروش برسانید.

استفاده از اپلیکیشن‌ها

شما می‌توانید برای فروش ماشین لباسشویی دست دوم از اپلیکیشن‌های موبایل استفاده کنید. در این روش سود واسطه حذف می‌شود زیرا شما خود فروشنده اصلی هستید. در نتیجه می‌توانید کالای مدنظر خود را با قیمت بیشتر بفروشید.

استفاده از پیج‌های اینستاگرامی برای فروش ماشین لباسشویی دست دوم

امروزه شاهد فعالیتی پیج‌های بسیاری برای فروش لوازم دست دوم هستیم. فعالیت این پیج‌ها به این صورت است که در ازای دریافت مبلغی وسیله‌ شما را تبلیغ می‌کنند.

اما ایراد این کار، این است که این پیج‌ها هیچ مسئولیتی را در قبال کلاه‌برداران قبول نمی‌کنند؛ بنابراین مسئولیت کل فروش وسیله به دست خود شماست.

استفاده از سایت‌ها برای فروش ماشین لباسشویی دست دوم

برخی افراد اقدام به ایجاد سایت‌هایی برای خرید لوازم دست دوم کرده‌اند. برخی از این سایت‌ها متعلق به یک سمساری معتبر است؛ بنابراین آدرس، تلفن و سایر اطلاعات سمساری درون سایت قرار دارد.

این عوامل نشان‌دهنده این است که سایت ایجاد شده معتبر و متعلق به یک سمساری است. در چنین مواردی استفاده از این سایت برای فروش لوازم دست دوم مشکلی ایجاد نمی‌کند.

فروش ماشین لباسشویی دست دوم
فروش ماشین لباسشویی دست دوم

سخن پایانی

در حالت کلی برای تعیین قیمت ماشین لباسشویی دست دوم میتوانید به روزنامه ها و سایت ها مراجعه کنید و ماشین های لباسشویی مشابه خود را پیدا کنید تا برای قیمت گذاری از آنها ایده بگیرید. مثلا می توانید به سایت سمساری آریا مراجعه کنید ، به قسمت مربوطه بروید و قیمت سایر ماشین های لباسشویی دست دوم را ببینید و تصمیم خود را بگیرید.

همچنین هنگام قیمت گذاری واقع بین باشید. خاطراتی که شما با وسایلتان دارید فقط برای شماست و برای خریدار هیچ ارزشی ندارد. 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *