download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

قیمت گذاری لوازم منزل

قیمت گذاری لوازم منزل

امروزه با توجه به قیمت بالای اجناس در بازار به خصوص لوازم منزل، بیشتر افراد مجبور هستند که برخی از لوازم موزد نیاز منزل خود را از سمساری تهیه کنند. و یا کسانی هستند که به صورت فوری قصد فروش لوازم منزل خود را دارند می خواهند با بهترین قیمت به فروش رسانند. در این حالات ذکر شده نحوه قیمت گذاری لوازم منزل و اجناس بسیار حائز اهمیت است.

در این مقاله ما قصد داریم درباره قیمت گذاری لوازم منزل صبحت کنیم.

چگونه از قیمت لوازم منزل دست دوم مطلع شویم؟

توجه به قیمت اجناس و مدل های مشابه، می تواند شروع خوبی برای یادگیری متوسط ​​هزینه وسایل کار کرده و دست دوم باشد. اگر قصد خرید لوازم منزل  کارکرده را دارید، انجام این مرحله می تواند شما را یاری دهد تا بفهمید که آیا وسایل و لوازمی که پیدا می کنید قیمت مناسبی دارند یا خیر؟!

این عمل به فروشندگان نیز کمک می کند. با توجه به این که چند سال پیش آن را تهیه کرده اید، ممکن است مدل خاص شما دیگر در بازار نباشد، اما با این وجود می توانید قیمت حدودی را از کسانی که در حال حاضر در بازار هستند دریافت کنید.

قیمت گذاری لوازم منزل
قیمت گذاری لوازم منزل

مدل های مشابه را پیدا کنید!

فروشگاه های لوازم منزل دست دوم و کار کرده می توانند منبع مناسب و مورد تأیید باشند. در حالی که به یاد داشته باشید روی وسایل و لوازمی که آن ها می فروشند به طور معمول تعمیرات اساسی انجام می شود و با ضمانت کوتاه مدت به فروش می رسند.

مقایسه ویژگی ها را فراموش نکنید!

برای مثال، وقتی راجع به ماشین لباسشویی صبحت می کنیم؛ قیمت دستگاه‌ های کارکرده ای که دارای ظرفیت بالا، کارایی بیشتر و ابزار دارای تنظیم بخار هستند، نسبت به ماشین لباسشویی ‌هایی که فاقد ویژگی ‌ها هستند، بیشتر است.  اما به خاطر داشته باشید که از این وسیله استفاده شده است.

فروشندگان باید از افزایش قیمت خودداری کنند، زیرا قیمت بیش از حد ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، اجاق گاز یا یخچال و فریزر منجر به عدم فروش آن ها می شود. عواملی مانند سن و شرایط، تقریباً می تواند قیمت وسایل کارکرده را نصف قیمت لوازم جدید ارزش گذاری کند.

 برای اطمینان از اینکه کلاهبرداری در کار نباشد، باید با دقت به شرایط و سن هر وسیله ای که می خواهید بخرید، دقت کنید. قیمت را با وسایل مشابه آن ها که در بازار موجود هستند، مقایسه کنید. اگر در حدود نیمی از این قیمت در شرایط مناسب ذکر شده باشد و زیاد قدیمی نباشد، قیمت اعلام شده آن منصفانه است.

نحوه قیمت گذاری لوازم منزل دست دوم

برای آن که از خرید و فروش لوازم منزل خود بیشترین رضایت را داشته باشید یک راه کار ساده را به شما معرفی می کنیم. معادله ای وجود دارد که می توانید برای تخمین مقدار فعلی آن را به کار ببرید و از معادله عدد دقیقی را بدست آورید. دانستن مقدار فعلی قسمت مهمی در تعیین قیمت لوازم مورد استفاده و منزل است، زیرا لوازم منزل کار کرده، با گذشت زمان، مانند اتومبیل دچار استهلاک هستند.

شما به راحتی می‌ توانید با فرمول زیر قیمت اصلی کالای دست دومی که قصد خرید آن را دارید، حساب کنید:

قیمت خرید اصلی را بر متوسط ​​عمر دستگاه (به سال) تقسیم کرده و حاصل را در تعداد سال های باقی مانده از متوسط ​​عمر ضرب کنید.

این فرمول برای هر نوع کالایی به این ترتیب است:

تعیین قیمت مناسب در ماشین ظرفشویی کارکرده

اگر قیمت خرید اصلی 600 دلار باشد و 4 سال کار کرده باشد:

600 دلار ÷ ۱۰ سال (متوسط ​​طول عمر ماشین ظرفشویی در سال) = 60

دلار 60 × 6 دلار (سال های باقی مانده تا متوسط ​​عمر 10 ساله)

ارزش فعلی این ظرفشویی 360 دلار است.

تعیین قیمت مناسب در اجاق گاز کارکرده

اگر قیمت خرید اصلی 500 دلار بود و اجاق گاز 8 سال کار کرده است:

500 دلار ÷ 15 سال (متوسط ​​طول عمر اجاق گاز در سال ها) = 33

دلار 33 × 7 سال (تعداد سال های باقی مانده تا متوسط ​​عمر 15 ساله)

ارزش فعلی این اجاق گاز 231 دلار است.

تعیین قیمت مناسب در یخچال کارکرده

اگر قیمت خرید اصلی 900 دلار بود و یخچال 3 سال کار کرده است:

900 دلار ÷ 17 سال (متوسط ​​طول عمر یخچال ها در سال ها) = 53

دلار 53 × 14 سال (تعداد سال های باقی مانده تا متوسط ​​عمر 17 ساله)

ارزش فعلی این یخچال 742 دلار است.

همین طور برای دیگر وسایل قابل محاسبه است و به راحتی می توانید قیمت حدودی آن ها را محاسبه کنید.

قیمت گذاری لوازم منزل
قیمت گذاری لوازم منزل در سمساری فوری

در قیمت گذاری لوازم منزل همیشه شرایط را بسنجید!

میزان آسیب و فرسودگی لوازم و شرایطی که در آن وجود دارد اصولاً باید از قیمت لوازم بکاهد. از آن جا که نحوه نگهداری از لوازم تا حد زیادی می تواند بر طول عمر آن ها تأثیرگذار باشد، پس امر مراقبت یکی دیگر از موارد مهم است. به طور کلی، دستگاهی که عملکرد مورد تأییدی داشته باشد بیش از وسیله ای که کارایی بالایی ندارد، ارزش دارد. برای مثال، ارزش فعلی یک یخچال یک ساله با عملکرد نامناسب، از یک مدل چهار ساله با همان مدل و کارایی پایین تر است.

 اگر در وبسایت سمساری آنلاین و لیست موجود اطلاعات کافی درباره وضعیت لوازم ارائه نشده است، حتماً برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشنده تماس حاصل فرمائید.

در آخر

 با توجه به نکات گفته شده، کاملاً منطقی است که اگر قصد هزینه ای برای وسیله مورد نیاز خود خرج می کنید اولین قدم لازم است که وسیله مورد نظر از عملکرد قابل قبولی برخوردار باشد.

با توجه به این که ممکن است به راحتی نتوانید قیمت را به دست بیاورید، سمساری فوری به شما کمک می کند تا در کمترین زمان قیمت کالای مورد نظر خود را پیدا کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *