download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

نحوه فروش لوازم چوبی

فروش لوازم چوبی

فروش لوازم چوبی

فروش لوازم چوبی از جمله معدود کارهایی است که میتوان برای دست دوم آن هم به‌ راحتی اقدام کرد. 

اما این را هم باید در نظر داشت که خرید در بازار چوب به مراتب مشکل‌تر از خرید در بازارهای عادی است. وجود نئوپان، ام‌دی‌اف یا دیگر مصنوعاتی که به نوعی به جای چوب مصرف می‌شود یا برخی اجناس دست دوم که بدون خراشیدگی و سالم است و به‌عنوان جنس دست اول فروخته می‌شود، برخی از نکاتی است که باید هنگام خرید مصنوعات چوبی به آن توجه کرد. هرچند شاید بتوان با چند ترفند ساده یا پرس‌‌وجو تا حدودی در خرید جنس خوب موفق بود، اما به‌هرحال خرید از بازار وسایل چوبی هم جالب است و هم سخت.

فروش لوازم دست دوم در تمام دنیا امری طبیعی و رایج است به طوری که فروش لوازم چوبی نیز از این قاعده استثنا نیست. راه‌های بسیاری برای فروش این نوع وسایل وجود دارد که استفاده از هر یک از این روش‌ها با توجه به مدت زمانی ک برای فروش یک وسیله در اختیار دارید یا تعداد لوازمی که قصد فروش آن‌ها را دارید متفاوت است.

در ادامه مقاله قصد داریم تمام راه‌های فروش لوازم چوبی دست دوم را با هم بررسی کنیم.

فروش لوازم چوبی
فروش لوازم چوبی

راه‌های فروش لوازم چوبی دست دوم

معمولاً وقتی تصمیم به فروش لوازم چوبی دست دوم می‌گیریم؛ روش‌های زیادی به ذهن می‌رسد؛ اما در مورد نحوه فروش آن‌ها دچار شک و تردید می‌شویم. نمی‌دانیم که کدام روش برای فروش کالای مدنظر ما مناسب است. به طور کلی روش‌های فروش لوازم چوبی دست دوم شامل موارد زیر هست:

  1. فروش لوازم چوبی دست دوم به سمساری‌ها
  2. فروش لوازم چوبی دست دوم به صورت اینترنتی

1) فروش لوازم چوبی دست دوم به سمساری‌ها:

اولین راه برای لوازم دست دوم، فروش آن‌ها به سمساری‌ها است. سمساری‌ها در واقع محلی برای خرید و فروش این‌گونه لوازم هستند. این مغازه‌ها از دیرباز تاکنون در کشور فعالیت می‌کنند و یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای فروش این کالاها محسوب می‌شوند.

شما می‌توانید لوازم چوبی دست دوم خود را به دو روش به سمساری بفروشید:

در حالت اول اگر وسیله‌ای دارید که یک یا چند وسیله کوچک و قابل حمل است، می‌توانید آن را برای فروش به سمساری ببرید. فرد سمسار پس از قیمت‌گذاری کالا آن را از شما خریداری می‌کند.

اما اگر قصد فروش لوازم بزرگ‌تر مانند مبلمان را دارید، می‌توانید از فرد سمسار بخواهید برای بررسی و خرید کالای شما به منزلتان مراجعه کند.

مزایا:

از مزایا فروش لوازم چوبی دست دوم به سمساری‌ها می‌توان، به پرداخت آنی و در لحظه آن‌ها اشاره کرد. این روش برای فروش کلی و یک‌باره وسایل نیز بسیار مناسب است. به عبارتی می‌توان گفت بهترین روش برای فروش وسایل کهنه یک منزل به ویژه لوازم چوبی سنگین است.

معایب:

 در این روش، ممکن است کالای شما پایین‌تر از قیمت مدنظرتان قیمت‌گذاری شود؛ اما مطمئناً قیمت آن مطابق عرف و منصفانه است.

فروش لوازم چوبی
فروش لوازم چوبی

سمساری آریا

سمساری آریا بهترین گزینه برای فروش لوازم چوبی دست دوم خود از این طریق است زیرا در تمامی مناطق تهران شعبه دارد که در سایت می‌توانید مشاهده کنید.

تنها کافی است با شماره تماس‌های شعب مختلف آریا در نقاط مختلف تهران اعم از شعب شرق، غرب، شمال، مرکز تهران تماس حاصل فرمایید تا متخصصین این مجموعه مجرب و حرفه‌ای در سریع‌ترین زمان ممکن وسایل شما را با منصفانه‌ترین قیمت خریداری نمایند.

2) فروش لوازم چوبی دست دوم به صورت اینترنتی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن سایت‌ها و اپلیکیشن‌های فروش وسایل دست دوم، این امر امکان‌پذیر شده است. شما به چند طریق می‌توانید لوازم چوبی دست دوم خود را از طریق اینترنت به فروش برسانید.

استفاده از اپلیکیشن‌های فروش لوازم دست دوم

شما می‌توانید فروش لوازم چوبی دست دوم از اپلیکیشن‌های موبایل استفاده کنید. در این روش سود واسطه حذف می‌شود زیرا شما خود فروشنده اصلی هستید. در نتیجه می‌توانید کالای مدنظر خود را با قیمت بیشتر بفروشید.

اما عیبی که می‌توان برای این اپلیکیشن‌ها گرفت این است که برای فروش عمده این لوازم مناسب نیستند. چرا که ممکن است فروش وسیله شما برای مدت زیادی به‌طول بینجامد یا هرگز فروش نرود.

فروش لوازم چوبی
فروش لوازم چوبی

استفاده از پیج‌های اینستاگرامی برای فروش لوازم دست دوم

امروزه شاهد فعالیتی پیج‌های بسیاری برای فروش لوازم چوبی دست دوم هستیم. فعالیت این پیج‌ها به این صورت است که در ازای دریافت مبلغی وسیله‌ شما را تبلیغ می‌کنند.

اما ایراد این کار، این است که این پیج‌ها هیچ مسئولیتی را در قبال کلاه‌برداران قبول نمی‌کنند؛ بنابراین مسئولیت کل فروش وسیله به دست خود شماست.

استفاده از سایت‌ها برای فروش لوازم دست دوم

برخی افراد اقدام به ایجاد سایت‌هایی برای خرید لوازم دست دوم کرده‌اند. برخی از این سایت‌ها متعلق به یک سمساری معتبر است؛ بنابراین آدرس، تلفن و سایر اطلاعات سمساری درون سایت قرار دارد.

این عوامل نشان‌دهنده این است که سایت ایجاد شده معتبر و متعلق به یک سمساری است. در چنین مواردی استفاده از این سایت برای فروش لوازم چوبی دست دوم مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *