download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

فروش لوازم دست دوم

فروش لوازم دست دوم

قبل از معرفی و بررسی راه‌ های فروش لوازم دست دوم اجازه دهید نگاهی به تعریف لوازم دست دوم داشته باشیم. کالای دست‌دوم، کالایی است که قبلاً کسی مالک آن بوده و مورد استفاده قرار گرفته است و یا توسط شخص دیگری فرسوده شده و تازگی ندارد.

فروش لوازم دست دوم در تمام دنیا امری طبیعی و رایج است. بسیاری افراد به دلایل مختلف نظیر، تغییر دکوراسیون، مهاجرت و … لوازم دست دوم را می‌فروشند. راه ‌های بسیاری برای فروش این نوع وسایل وجود دارد که استفاده از هر یک از این روش‌ ها با توجه به مدت زمانی ک برای فروش یک وسیله در اختیار دارید یا تعداد لوازمی که قصد فروش آنها را دارید متفاوت است.

در ادامه مقاله قصد داریم تمام راه ‌های فروش لوازم دست دوم را با هم بررسی کنیم.

راه‌های فروش لوازم دست دوم

معمولاً وقتی تصمیم به فروش کهنه می‌گیریم؛ روش‌های زیادی به ذهن می‌رسد؛ اما در مورد نحوه فروش آن‌ ها دچار شک و تردید می‌شویم. نمی‌دانیم که کدام روش برای فروش کالای مدنظر ما مناسب است. به طور کلی روش‌ های فروش لوازم دست دوم شامل موارد زیر هست:

  1. فروش وسایل دست دوم به سمساری ‌ها
  2. فروش وسایل دست دوم به صورت اینترنتی
  3. فروش وسایل دست دوم به وانتی ‌ها و سمسارهای دوره‌گرد
 فروش لوازم دست دوم
فروش لوازم دست دوم

1) فروش لوازم دست دوم به سمساری‌ها

اولین راه برای لوازم دست دوم، فروش آن‌ ها به سمساری‌ است. سمساری‌ ها در واقع محلی برای خرید و فروش این‌ گونه لوازم هستند. این مغازه‌ ها از دیرباز تاکنون در کشور فعالیت می‌کنند و یکی از مطمئن ‌ترین راه ‌ها برای فروش این کالاها محسوب می‌شوند.

شما می‌توانید لوازم دست دوم خود را به دو روش به سمساری بفروشید:

در حالت اول اگر وسیله‌ ای دارید که قابل حمل است، می‌توانید آن را برای فروش به سمساری ببرید. فرد سمسار پس از قیمت ‌گذاری کالا، آن را از شما خریداری می‌کند.

اگر قصد فروش لوازم بزرگتر مانند مبلمان را دارید، می‌توانید از فرد سمسار بخواهید برای بررسی و خرید کالای شما به منزلتان مراجعه کند.

از مزایای فروش لوازم دست دوم به سمساری ‌ها می‌توان به پرداخت آنی و در لحظه آن‌ ها اشاره کرد. این روش برای فروش کلی و یک ‌باره وسایل نیز بسیار مناسب است. به عبارتی می‌توان گفت بهترین روش برای فروش وسایل کهنه یک منزل است.

 در این روش، ممکن است کالای شما پایین‌تر از قیمت مدنظرتان قیمت‌گذاری شود؛ اما مطمئنا قیمت آن مطابق عرف و منصفانه است.

 سمساری آریا

سمساری آریا بهترین گزینه برای فروش لوازم دست دوم در سریعترین زمان ممکن از این طریق است زیرا در تمامی مناطق تهران شعبه دارد که در سایت می‌توانید مشاهده کنید.

تنها کافی است با شماره تماس‌ های شعب مختلف آریا در نقاط مختلف تهران اعم از شعب شرق، غرب، شمال و مرکز تهران تماس حاصل فرمایید تا متخصصین این مجموعه مجرب و حرفه‌ای در سریع‌ ترین زمان ممکن وسایل شما را با منصفانه ‌ترین قیمت خریداری نمایند.

 فروش لوازم دست دوم
فروش لوازم دست دوم

2) فروش لوازم دست دوم به صورت اینترنتی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن سایت ‌ها و اپلیکیشن‌ های فروش وسایل دست دوم، این امر امکان‌پذیر شده است. شما به چند طریق می‌توانید لوازم دست دوم خود را از طریق اینترنت به فروش برسانید.

  • استفاده از اپلیکیشن‌ های فروش لوازم دست دوم

شما می‌توانید برای فروش لوازم دست دوم از اپلیکیشن ‌های موبایل استفاده کنید. در این روش سود واسطه حذف می‌شود زیرا شما خود فروشنده اصلی هستید. در نتیجه می‌توانید کالای مدنظر خود را با قیمت بیشتر بفروشید.

اما عیبی که می‌توان برای این اپلیکیشن‌ ها گرفت این است که برای فروش عمده ی لوازم مناسب نیستند. چرا که ممکن است فروش وسیله شما برای مدت زیادی به‌ طول بیانجامد یا هرگز فروش نرود.

  •  استفاده از پیج ‌های اینستاگرامی برای فروش لوازم دست دوم

امروزه شاهد فعالیتی پیج‌ های بسیاری برای فروش لوازم دست دوم هستیم. فعالیت این پیج‌ ها به این صورت است که در ازای دریافت مبلغی وسیله‌ شما را تبلیغ می‌کنند. اما ایراد این کار، این است که این پیج‌ ها هیچ مسئولیتی را در قبال کلاه‌ برداران قبول نمی‌کنند؛ بنابراین کل مسئولیت فروش وسیله به عهده ی خود شماست.

  • استفاده از سایت‌ ها برای فروش لوازم دست دوم

برخی افراد اقدام به ایجاد سایت‌ هایی برای خرید لوازم دست دوم کرده‌اند. برخی از این سایت ‌ها متعلق به یک سمساری معتبر است؛ بنابراین آدرس، تلفن و سایر اطلاعات سمساری درون سایت قرار دارد.

این عوامل نشان ‌دهنده این است که سایت ایجاد شده معتبر و متعلق به یک سمساری است. در چنین مواردی استفاده از این سایت برای فروش لوازم دست دوم  مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 فروش لوازم دست دوم
فروش لوازم دست دوم

3) فروش وسایل دست دوم به وانتی ‌ها و سمسارهای دوره‌گرد

یکی دیگر از روش ‌های فروش وسایل دست دوم، فروش کالاهای خود به وانتی ‌ها و سمسارهای دوره‌گرد است. این سمسارها اغلب با وانت خود در حیاط مجتمع ‌های مسکونی، کوچه ‌ها و … می‌چرخند و اجناس کهنه را خریداری می‌کنند. بسیاری از آن ‌ها در ازای خرید این لوازم پول پرداخت می‌کنند و بسیاری دیگر امکان تعویض آن‌ ها با لوازم نو را برای مشتری فراهم می‌کنند.

بهترین راه برای فروش لوازم دست دوم، استفاده از روش‌ های قدیمی یعنی فروش آن به سمساری ‌ها است. چرا که پروسه خرید سریع تر اتفاق می‌افتد و پولی که به شما داده می‌شود نقد است. برای این کار می‌توانید خیلی راحت به سمساری آریا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *