download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

همه چیز در مورد سمساری آنلاین

سمساری آنلاین

با گسترش استفاده از اینترنت سمساری ها نیز کار خود را در قالب سمساری آنلاین گسترش داده‌اند. استفاده و علاقه روزافزون جمعیت به استفاده از اینترنت و افزایش انجام بسیاری از امور از طریق وسایلی مانند موبایل و تبلت و لپ‌تاپ و … سبب شده است تا بسیاری از افراد کسب‌وکار خود را در این فضا گسترش بدهند.

حتی کسب‌وکارهایی ایجاد شده‌اند که کار آن‌ها محدود به فضای مجازی است. بسیاری از سمساری‌ها نیز از این قاعده عقب نمانده و کسب‌وکار خود را بر بستر وب گسترش داده‌اند. این موضوع یکی از بهترین خدمات قابل ارائه توسط سمساری به مشتری است. چرا که مشغله زیاد کاری سبب شده است تا بسیاری از افراد نتوانند برای خرید و فروش لوازم دست‌دوم وقتی را در نظر بگیرند.

اما استفاده از خدمات یک سمساری اینترنتی می‌تواند سبب شود تا وقت مشتری برای فعالیت‌های این چنینی تلف نشود و در عین حال مشتری بتواند کالای مدنظر خود را خریداری کرده یا به فروش برساند. توجه داشته باشید که در این مطلب سمساری آریا شما را هر چه بیش تر با نحوه فعالیت سمساری آنلاین و راه اندازی آن آشنا خواهد کرد.

در ادامه تمام موارد مرتبط با سمساری اینترنتی را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

سمساری چیست؟

سمساری به محلی گفته می شود که خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم در آن صورت می پذیرد. در واقع سمساری جزو مشاغلی است که از گذشته تا به امروز در حوزه خرید و فروش کالا های دست دوم فعالیت داشته است.

همان طور که می دانید از دیرباز، افرادی به عنوان سمسار در سطح کوچه و خیابان می چرخیدند و با چرخ دستی که داشتن، سعی داشتن تا لوازم مورد نیاز افراد را به صورت دست دوم فراهم کنند. اما امروزه نحوه فعالیت سمساری کاملا فرق کرده است. چرا که نیاز های افراد گسترده و متنوع تر شده است. همین طور شرایط بهتری برای این دسته از کسب و کار ها فراهم شده است.

سمساری نیز دستخوش تغییراتی شده است و با وجه ای نوین و به روز فعالیت خود را در سطح شهر ادامه داده است. سمساری آنلاین، سمساری اینترنتی و… همگی جلوه ای به روز شده از حرفه سمساری می باشند که امروزه مورد استقبال خیلی از افراد قرار گرفته است. در ادامه تصمیم داریم بیش تر با خدمات سمساری آنلاین و هم چنین مزایای استفاده از این خدمات توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

سمساری اینترنتی
خرید از سمساری آنلاین

انواع سمساری

  • سمساری فیزیکی (مغازه‌داری)
  • سمساری آنلاین

مغازه سمساری:

مرسوم‌ترین نوع سمساری در کشور مغازه‌های سمساری هست که معمولاً در بازارها و اماکن پرتردد شهرها راه‌اندازی می‌شوند

سمساری اینترنتی:

کسب درآمد با شغل سمساری آنلاین است که اتفاقاً خیلی پردرآمد و رو به رشد است. خرید و فروش وسایل کهنه یا دست‌دوم در بازار واقعی و بیرونی همیشه مشتریان خاص خود را داشته و با توسعه اینترنت در ایران هم در حال رشد می‌باشد و افراد زیادی هستند که از این راه درآمد کلانی دارند.

شغلی جالب، کم دردسر و همه از همه مهم‌تر پردرآمد اینترنتی می‌باشد.

شیوه راه اندازی کسب درآمد با شغل سمساری آنلاین

برای راه اندازی مکانی برای خرید و فروش کالاهای دست‌دوم می‌توانید از چند روش استفاده کنید:

خرید از سمساری آنلاین
کسب در آمد از سمساری آنلاین

1) راه اندازی سایت و وبلاگ خرید فروش کالای دست‌دوم

یکی از راه‌های خریدوفروش وسایل دست‌دوم، این است که سایت و وبلاگ مرتبط راه اندازی کنید و کالاهای خود را در معرض فروش بگذارید. برای افزایش بازدید می‌توانید تولید محتوا، تبلیغات، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و… را مدنظر داشته باشید. این شیوه وقت‌گیر، زمان‌بر و هزینه‌بر خواهد بود ولی پایداری کسب درآمدی آن در درازمدت بالاست.

2) فروش در سایت‌های اینترنتی و نیازمندی‌ها

راه دوم، ارسال آگهی و تبلیغات در سایت‌های رایگان آگهی و سایت‌های فروش مثل ایسام، شیپور، دیوار و… است. این کار هزینه کم به همراه داشته و در وقت صرفه‌جویی می‌شود ولی محدودیت کار و نیز پایداری کمی دارد. همچنین می‌توانید با راه اندازی کانال تلگرام و نیز فعالیت در شبکه‌های اجتماعی از این راه، کسب درآمد کنید.

نکات کلیدی در کسب درآمد با شغل سمساری آنلاین

کسب و کار یا خرید فروش وسایل دست‌دوم در اینترنت قاعده و قانون خود را دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید فروش بیشتری هم داشته باشید لذا به این نکات توجه کنید:

دقت در خرید برخی کالاهای دست‌دوم

هر نوع وسایل دست‌دوم را نباید خرید و یا فروخت. ضمن اینکه در خرید وسایل خاص که احتمال خرابی، تقلب و کلاه‌برداری در آن هست باید دقت کنید. مثلاً در خرید وسایل دست‌دوم الکترونیکی، گجت ها، تلفن‌های همراه و عتیقه‌جات که احتمال خرابی و یا تقلبی بودنشان است با وسواس و دقت فراوان وارد شوید و تا زمانی که از سلامت آن‌ها مطمئن نشده‌اید اقدام به خرید و فروش آن‌ها نکنید.

تعمیر وسایل دست‌دوم جهت کسب سود بیشتر

برخی از وسایلی که برای فروش می‌گذارند می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید و با انجام برخی تعمیرات جزئی، با قیمت بالاتر بفروشید. مثلاً میزها را بعد از خریداری تعمیر و رنگ بزنید و یا دوچرخه‌ها را بعد از خریداری و انجام تعمیرات بفروشید. البته باید توانایی تعمیرات محصول را داشته باشید و یا برای تعمیرات این وسایل را به کسی بدهید.

خرید و فروش با سمساری اینترنبی
تعمیر لوازم دست دوم توسط سمساری

هزینه کردن و یا پرداخت درصدی از سود به سایت‌ها

همه چیز سراچه‌ها برای آگهی دادن رایگان نیست، درصدی بابت فروش از افراد می گیرد این درصد بابت حق واسطه گری یا دلالی می‌باشد برای اینکه تا زمانی که خریدار صحت کالای دریافتی را در سایت تائید نکند، مبلغ پرداختی خریدار را به حساب فروشنده واریز نمی‌کنند.

چه افرادی می توانند در سمساری فعالیت داشته باشند؟

سمسار به طور کلی به فردی گفته می شود که با تمامی برند ها آشنایی داشته و می تواند هر وسیله را به صورت اصولی کارشناسی کند. به همین خاطر فعالیت در این حوزه صنفی، نیاز به دانش و معلومات زیادی دارد. در صورتی که تصمیم دارید یک سمساری آنلاین و اینترنتی برای خود دست و پا کنید، باید بدانید که تمام مهارت شما در خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم، شناخت ارزش واقعی کالا های کار کرده می باشد.

به طور مثال شما باید بتوانید یک یخچال و یا یک رادیو و یا حتی گرامافون که هیچ کدام ساختاری شبیه به یکدیگر ندارند را به صورت مجزا کارشناسی کنید و بر روی آن قیمت بگذارید. در صورتی که در این امر توانایی لازم را نداشته باشید، دیر یا زود مجبور خواهید شد کسب و کار نو پای خود را جمع کنید.

البته لازم به ذکر است که در زمان اخذ مجوز برای فعالیت سمساری، شرایطی شامل حال افراد می شود. این شرایط مانند سن قانونی و… می باشد که باید سمسار واجد شرایط باشد تا بتواند فعالیت قانونی خود را گسترش دهد.

خدمات سمساری اینترنتی شامل چه مواردی می شود؟

در گذشته باید برای خرید لوازم و کالا های دست دوم، ساعت های متوالی را از روز منتظر وانت سمسار ها منتظر می ماندیم. همین طور وانت های سمساری، آلودگی صوتی را در ساعات عصرگاهی و در زمان استراحت افراد به وجود می آوردند.

پس از گذر کردن وانت سمسار، مجبور می شدیم تا بدون هیچ گونه کارشناسی و یا قیمت گذاری منصفانه و بر اساس ارزش واقعی کالای دست دوم، آن را به فروش برسانیم.

با روی کار آمدن سمساری اینترنتی این امکان برای افراد فراهم شد تا بتوانند در بین لوازم و وسایل مختلفی انتخاب خود را انجام دهند. البته لازم است بدانید که در زمان استفاده از خدمات سمساری آنلاین، می توانید در خواست اعزام کارشناس برای فروش لوازم دست دوم خود را بدهید.

خدمات سمساری آنلاین
مزایای خرید از سمساری اینترنتی

کارشناس لوازم و وسایل دست دوم، به محل مورد نظر شما در جهت بررسی و قیمت گذاری اصولی اعزام خواهد شد. این افراد جزو با تجربه ترین افراد در حوزه خرید و فروش کالا های دست دوم می باشند. به طور مثال اگر تصمیم داشته باشید عتیقه و یا وسیله ای لوکس و آنتیک را به فروش برسانید، می توانید از سمساری آنلاین بخواهید تا تکنسین خود را به محل شما اعزام کند تا بررسی و قیمت گذاری بر اساس ارزش واقعی کالا شما انجام شود.

هم چنین این امکان از سوی سمساری آنلاین فراهم شده است تا اگر قصد فروش هر گونه لوازم دیگر مانند فرش، تابلو فرش، فرش دستباف و سایر اجناس دست دوم قیمتی دیگری را دارید، متخصص خبره و کارشناس کاربلد در همان زمینه برای شما به محل اعزام گردد.

لازم به ذکر است که در زمان استفاده از خدمات سمساری آنلاین، انتخاب زمان اعزام کارشناس کاملا بر اساس خواسته مشتری صورت می پذیرد.

مزایای استفاده از خدمات سمساری اینترنتی

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، خرید از سمساری آنلاین دارای مزایای مختلفی می باشد. به طور مثال شما دیگر مجبور نیستید که برای خرید کالای دست دوم، زمان و هزینه های خود را صرف رفت و آمد به مغازه سمساری کنید. بلکه می توانید در کوتاه ترین زمان کالای دست دوم مورد نظر خود را از سمساری آنلاین خریداری کنید و یا اگر تصمیم به فروش وسیله ای را دارید، از سمساری اینترنتی بخواهید تا کارشناسی را برای شما اعزام کند.

البته ناگفته نماند که می توانید در زمان های خالی خود، میزبان کارشناس سمساری آنلاین باشید تا کارشناسی تخصصی بر روی وسایل دست دوم شما صورت پذیرد.

سمساری آریا که یکی از شناخته شده ترین سمساری های آنلاین در این حوزه صنفی می باشد، نمایندگی های  فعال مختلفی را در سطح شهر تهران دارد. به همین خاطر تفاوتی ندارد که از کدام محدوده و منظقه تهران قصد خرید و یا فروش لوازم و وسایل دست دوم را دارید. بلکه در کم ترین زمان کارشناس و یا کالای خریداری شده برای شما ارسال خواهد شد.

این امکان برای شما فراهم شده است تا در صورت خرید از سمساری اینترنتی، هزینه آن را به صورت نقدی و پس از تحویل کالای دست دوم، پرداخت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد نحوه خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم از طریق سمساری آنلاین، می توانید با مشاورین و کارشناسان سمساری آریا در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *