download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

راهنمای خرید تلویزیون دست دوم

خرید تلویزیون دست دوم

به طور کلی خرید هر گونه لوازم و وسایل خانگی نیاز به تجربه و مهارت دارد. از این رو راهنمای خرید تلویزیون دست دوم ، می تواند به شما در خرید این کالا کمک نماید. توجه داشته باشید که تلویزیون یکی از لوازم و وسایلی است که از حساسیت بالایی برخوردار بوده و در جهت خرید آن باید اطلاعاتی را داشته باشید. از انتخاب سمساری گرفته تا بررسی نمودن آن در زمان خرید که یک به یک آن ها را برای شما در این مطلب شرح خواهیم داد.

سمساری آریا در این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی خرید تلویزیون دست دوم مورد نیاز خود را انجام دهید.

خرید تلویزیون دست دوم
راهنمای خرید تلویزیون دست دوم

چرا اقدام به خرید تلویزیون دست دوم کنیم؟

خرید تلویزیون دست دوم، در واقع یک خرید مقرون به صرفه به شمار می آید. چرا که امروزه تمامی لوازم و وسایل خانگی نو و آکبند، قیمت های سرسام آوری دارند. از این رو خرید تلویزیون دست دوم، به عنوان یک انتخاب اقتصادی به شمار می آید.

هم چنین در نظر داشته باشید که شما می توانید با خرید تلویزیون دست دوم، هزینه کم تری را پرداخت و مبلغ بیش تری را پس انداز کنید. یا حتی با باقی مانده آن، وسیله ای دیگر را خریداری کنید. اما لازم است بدانید که خرید هر گونه از لوازم و وسایل دست دوم، یک ریسک به حساب آمده و باید نکاتی را در نظر بگیرید.

در زمان خرید تلویزیون کار کرده به این نکات توجه کنید.

همان طور که می دانید، زمانی که در مورد لوازم و یا وسایلی اطلاعات کافی نداشته باشیم، نیاز داریم تا از یک راهنمای خرید استفاده کنیم. این راهنمای خرید می تواند از هر جهت لوازم و وسایل کار کرده مورد نیاز ما را مورد بررسی قرار داده و ما را یاری کند تا خرید مطمئن تر و راحت تری داشته باشیم.

در ادامه عناوینی در جهت راهنمای خرید تلویزیون دست دوم برای شما مطرح شده است که خالی از لطف نیست در مورد آن ها بیش تر بدانید.

خرید تلویزیون دست دوم را از سمساری معتبر انجام دهید.

اگر جزو افرادی هستید که در خرید لوازم و وسایل دست دوم تجربه ای ندارید، بهتر است از یک سمساری شناخته شده و معتبر خرید تلویزیون دست دوم مورد نیاز خود را انجام دهید. منظور از سمساری معتبر، سمساری ای است که به ارزش واقعی، لوازم و وسایل دست دوم خود را قیمت گذاری کرده است و در صورت وجود مشکل، آن ها را برای شما شرح می دهد. همین طور در خرید به شما راهنمایی های لازم را می دهد تا با خیالی آسوده، کالای مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

خرید و فروش تلویزیون
نکاتی در مورد خرید تلویزیون دست دوم

بودجه خود را برای خرید تلویزیون دست دوم مشخص کنید.

تلویزیون ها، مدل های مختلفی دارند و هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند. از این رو به شما توصیه می کنیم که در زمان خرید آن، بودجه خود را مشخص کنید تا بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید. همین طور می توانید پیش از آن که اقدام به خرید تلویزیون دست دوم کنید، بهتر است بررسی های لازم را در مورد محصول و برند آن انجام دهید تا بتوانید در بین مدل های مختلفی که در بازار موجود است، انتخاب مطلوب تری داشته باشید.

تلویزیون را بررسی نمایید.

خرید تلویزیون دست دوم، نیاز به یک سری بررسی های اجباری دارد. چرا که شما نمی دانید فردی که قبل تر از شما از آن استفاده کرده است، به چه نحوی از آن نگهداری نموده است. به همین خاطر بهتر است تمامی بخش های بدنه تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید.

هم چنین لازم است بدانید که شما باید در زمان خرید تلویزیون دست دوم، آن را در دو حالت روشن و خاموش چک کنید. نمایشگر، قاب پشتی، قاب اطراف و… جزو بخش هایی از ساختار تلویزیون می باشند که باید کامل بررسی شوند تا فاقد هر گونه خراشیدگی، زدگی، شکستگی، ترک خوردگی و… باشند.

امکان دارد که خراشیدگی کوچکی را به روی بدنه تلویزیون دست دوم مشاهده کنید. اما باید توجه داشته باشید که زیاد در معرض دید نبوده و باعث رنجش شما نمی شود. به طور مثال اگر این خراشیدگی بر روی قاب پشتی تلویزیون باشد، اهمیت چندانی نداشته و می توانید به راحتی خرید خود را انجام دهید.

پورت های ورودی و خروجی تلویزیون را چک کنید.

یکی دیگر از موارد حائز اهمیتی که باید در زمان خرید تلویزیون دست دوم به آن توجه داشته باشید، سلامت پورت های ورودی و خروجی دستگاه می باشد. قطعا شما پس از خرید تلویزیون دست دوم، می خواهید به آن گیرنده دیجتال و یا سایر لوازم جانبی را متصل کنید. به همین خاطر باید تمامی پورت های ورودی و خروجی ظاهری سالم و بدون خوردگی داشته باشند. همین طور می توانید از شخص سمسار درخواست کنید تا آن ها را در صورت امکان، برای شما تست نماید.

به عدم داشتن پیکسل سوخته دقت کنید.

همان طور که پیش تر گفته شد، باید در زمان خرید تلویزیون دست دوم، آن را در دو صورت روشن و خاموش مورد بررسی قرار دهید. حتما از شخص سمسار بخواهید تا تلویزیون را برای شما روشن نماید. کیفیت تصویر را به طور کامل بررسی نمایید تا فاقد پیکسل سوخته باشد. چرا که در صورت داشتن پیکسل سوخته، پس از مدتی استفاده شما متحمل هزینه تعمیر صفحه نمایشگر آن خواهید شد.

خرید تلویزیون دست دوم
در زمان خرید تلویزیون دست دوم به این نکات توجه داشته باشید.

بررسی صدای تلویزیون دست دوم را فراموش نکنید.

خرید تلویزیون دست دوم، سر تا سر نکته های ریز و قابل توجه دارد تا شما پس از پرداخت هزینه، پشیمان نشوید. بررسی صدای تلویزیون نیز یکی دیگر از مواردی است که باید حتما آن را چک کنید.

در این زمان از گوش های خود کمک بگیرید تا کیفیت صدا را به طور کامل بررسی نمایید. توجه داشته باشید که صدای خروجی از تلویزیون دست دوم، باید فاقد هر گونه خش و نویز بوده و به طور رسا، شنیده شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *