download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

راهنمای خرید از سمساری

خرید از سمساری

اکثر افراد در زمان خرید از سمساری، دچار شک و تردید می شوند. شاید به این دلیل است که در مورد نحوه خرید از این مرکز و همین طور نکاتی که باید در زمان خرید در نظر گرفته شود، اطلاعاتی ندارند. سمساری آریا در این مطلب به راهنمای خرید از سمساری پرداخته است.

خرید از سمساری
راهنمای خرید از سمساری

چه نکاتی در راهنمای خرید از سمساری آورده شده است؟

دلایل مختلفی مانند قیمت مناسب لوازم و وسایل دست دوم در سمساری ها می تواند هر شخصی را ترغیب کند تا به سمت خرید از سمساری روی آورد. اما لازم است بدانید که امکان خراب بودن این لوازم و وسایل بیش تر از نوع نو و آکبند آن ها می باشد. از این رو شما می توانید با رعایت چند نکته ساده، به راحتی ریسک خرید از سمساری را تا حد چشم گیری کاهش دهید.

در زمان خرید از سمساری، از مکانی معتبر اقدام کنید.

راهکار های مختلفی مانند سایت های اینترنتی، بازار های فروش لوازم و وسایل دست دوم، سمساری ها و.. در جهت خرید لوازم و وسایل دست دوم موجود می باشند.

اما مهم ترین راهکار برای این که بتوانیم با خیالی آسوده خرید از سمساری را انجام دهیم، باید به سراغ اماکن و مراکزی برویم که مجوز های لازم را برای خرید و فروش اجناس دست دوم دارا باشند. توجه داشته باشید که در زمان خرید از سمساری، باید به دنبال محلی باشید که از کیفیت و همین طور قیمت گذاری اجناس بر اساس ارزش واقعی آن ها اطمینان داشته باشید.

خرید از سمساری
در زمان خرید از سمساری به این نکات توجه کنید.

برای خرید از سمساری، به صورت حضوری اقدام کنید.

همان طور که پیش تر گفته شد، راهکار های مختلفی در جهت خرید از سمساری وجود دارد. اما بهترین راهکار، خرید حضوری می باشد. چرا که شما می توانید به صورت حضوری کالای مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید و از سلامت و کیفیت آن اطمینان خاطر کسب کنید.

عملکرد وسیله را تا جایی که امکان دارد، بررسی نمایید.

پیش از این که اقدام به خرید لوازم و وسایل دست دوم کنید، بهتر است عملکرد کالای مورد نظر خود را به دقت بررسی نمایید.

تفاوتی ندارد که وسیله ای که شما برای خرید آن تصمیم گرفته اید، مبل و فرش است و یا وسایل الکترونیکی و برقی. بلکه باید بدانید کارایی لازم را برای شما داشته باشد و نیاز ها و الویت های شما برآورده نماید.

توجه داشته باشید که این مسئلهف تا حد چشم گیری در مورد لوازم و وسایل برقی دست دوم صدق می کند.

از برند های شناخته شده لوازم و وسایل دست دوم مورد نیاز خود را خریداری کنید.

سعی نمایید در زمان خرید لوازم و وسایل دست دوم، به ویژه وسایل برقی، بهتر است برند آن را در نظر بگیرید. قطعا عمر مفید کالا ها از برند های شناخته شده تر بیش تر می باشد. به همین خاطر احتمال این که کالای خریداری شده از نظر کیفیت مطلوب تر باشد، بیش تر می باشد.

از سمسار مهلت تست بگیرید.

یکی از نکاتی که در راهنمای خرید از سمساری، آورده شده است و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، گرفتن مهلت تست از فروشنده و یا همان سمسار می باشد. این مسئله بیش تر در مورد لوازم و وسایل برقی دست دوم صدق می کند.

بهتر است در زمان خرید لوازم و وسایل دست دوم، نصف مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید و مابقی آن را پس از تست کالا، به فروشنده تحویل دهید.

همین طور می توانید از فروشنده و یا همان سمسار بخواهید تا کالای برقی دست دوم را در بازه زمانی مشخصی از شما پس بگیرد. به طوری که اگر پس از دو تا سه بار استفاده از کالا متوجه نقص در آن شدید، پول خود را پس بگیرید و کالا را به وی مرجوع نمایید.

این مسئله و این نکته آورده شده در راهنمای خرید از سمساری، صرفا در زمان مراجعه به سمساری و خرید کالای مورد نیاز خود از این مکان امکان پذیر می باشد.

به ظاهر کالا اطمینان چندانی نکنید.

اغلب افرادی که اقدام به خرید لوازم و وسایل دست دوم می کنند، بیش تر ظاهر کالای مورد نیاز خود را مد نظر قرار می دهند. این مسئله شاید نشان دهنده این امر باشد که کالا کم تر مورد استفاده قرار گرفته شده است. اما لازم است بدانید که مورد گفته شده، درباره تمامی لوازم و وسایل دست دوم صدق نمی کند.

خرید از سمساری
نکاتی کلیدی در مورد خرید از سمساری

قیمت کالای نو را با دست دوم مقایسه کنید.

یکی از علت های خرید از سمساری، پایین تر بودن قیمت کالا های موجود در سمساری نسبت به نو و آکبند آن ها می باشد. اما گاهی اوقات افراد قیمتی را برای لوازم و وسایل دست دوم خود در نظر می گیرند که با قیمت نو آن تفاوت چندانی ندارد. به همین خاطر خرید کالای دست دوم در این زمان مقرون به صرفه به شمار نمی آید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *