download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

نحوه خرید و فروش راحتی دست دوم

خرید و فروش راحتی دست دوم

مقدمه

دلایل بسیاری برای تصمیم به خرید و فروش راحتی وجود دارد؛ مثلا خرید راحتی جدید، نقل مکان کردن، یا خلاص شدن از دست راحتی که در انباری افتاده است و نمی خواهید دیگر از آنها استفاده کنید. 

خرید و فروش لوازم دست دوم در تمام دنیا امری طبیعی و رایج است به طوری که خرید و فروش راحتی دست دوم نیز از این قاعده استثنا نیست. راه‌های بسیاری برای فروش این نوع وسایل وجود دارد که استفاده از هر یک از این روش‌ها با توجه به مدت زمانی که برای فروش یک وسیله در اختیار دارید یا تعداد لوازمی که قصد فروش آن‌ها را دارید متفاوت است.

راه‌های خرید و فروش راحتی دست دوم 

معمولاً وقتی تصمیم به خرید و فروش راحتی دست دوم می‌گیریم؛ روش‌های زیادی به ذهن می‌رسد؛ اما در مورد نحوه فروش آن‌ها دچار شک و تردید می‌شویم. نمی‌دانیم که کدام روش برای فروش کالای مدنظر ما مناسب است. به طور کلی روش‌های خرید و فروش راحتی دست دوم شامل موارد زیر هست:

  1. خرید و فروش راحتی دست دوم به سمساری‌ها
  2. خرید و فروش راحتی دست دوم به صورت اینترنتی

    خرید و فروش راحتی دست دوم
    خرید و فروش راحتی دست دوم

1) خرید و فروش راحتی دست دوم  به سمساری‌ها:

اولین راه برای لوازم دست دوم، فروش آن‌ها به سمساری‌ها است. سمساری‌ها در واقع محلی برای خرید و فروش این‌گونه لوازم هستند. این مغازه‌ها از دیرباز تاکنون در کشور فعالیت می‌کنند و یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای فروش این کالاها محسوب می‌شوند.

شما می‌توانید راحتی دست دوم  خود را به دو روش به سمساری بفروشید:

در حالت اول اگر وسیله‌ای دارید که یک یا چند وسیله کوچک و قابل حمل است، می‌توانید آن را برای فروش به سمساری ببرید. فرد سمسار پس از قیمت‌گذاری کالا آن را از شما خریداری می‌کند.

اما اگر قصد فروش لوازم بزرگ‌تر مانند راحتی را دارید، می‌توانید از فرد سمسار بخواهید برای بررسی و خرید کالای شما به منزلتان مراجعه کند.

مزایا:

از مزایا خرید و فروش راحتی دست دوم به سمساری‌ها می‌توان، به پرداخت آنی و در لحظه آن‌ها اشاره کرد. این روش برای فروش کلی و یک‌باره وسایل نیز بسیار مناسب است. به عبارتی می‌توان گفت بهترین روش برای فروش وسایل کهنه یک منزل به ویژه راحتی دست دوم سنگین است.

معایب:

 در این روش، ممکن است کالای شما پایین‌تر از قیمت مدنظرتان قیمت‌گذاری شود؛ اما مطمئناً قیمت آن مطابق عرف و منصفانه است.

سمساری آریا

سمساری آریا بهترین گزینه برای خرید و فروش راحتی دست دوم خود از این طریق است زیرا در تمامی مناطق تهران شعبه دارد که در سایت می‌توانید مشاهده کنید.

 

خرید و فروش راحتی دست دوم
خرید و فروش راحتی دست دوم

 

تنها کافی است با شماره تماس‌های شعب مختلف آریا در نقاط مختلف تهران اعم از شعب شرق، غرب، شمال، مرکز تهران تماس حاصل فرمایید تا متخصصین این مجموعه مجرب و حرفه‌ای در سریع‌ترین زمان ممکن وسایل شما را با منصفانه‌ترین قیمت خریداری نمایند.

2) خرید و فروش راحتی دست دوم به صورت اینترنتی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن سایت‌ها و اپلیکیشن‌های فروش وسایل دست دوم، این امر امکان‌پذیر شده است. شما به چند طریق می‌توانید راحتی دست دوم خود را از طریق اینترنت به فروش برسانید.

  1. استفاده از اپلیکیشن‌های خرید و فروش لوازم دست دوم
  2. استفاده از پیج‌های اینستاگرامی برای خرید و فروش لوازم دست دوم
  3. استفاده از سایت‌ها برای خرید و فروش لوازم دست دوم

نکات مهم در خرید و فروش راحتی دست دوم

 تعیین ارزش

اگر راحتی تان در وضعیت خوبی است یا فکر میکنید که باارزش است،باید حدس بزنید که چقدر ارزش دارد. آیا راحتی عتیقه ای دارید که باید توسط یک متخصص قیمت گذاری شود؟ آیا میدانید که راحتی شما توسط یک سازنده ی مشهور ساخته شده؟

حتی اگر راحتی تان در حدی نیست که به عنوان عتیقه دسته بندی شود یا برای یک کلکسیونر ارزش داشته باشد، باز هم یک ارزشی دارد. در نظر بگیرید که به چه قیمتی آن را خریدید، کجا ساخته شده و وضعیت فعلی آن چطور است.

 در حالت کلی برای تعیین قیمت میتوانید به روزنامه ها و سایت ها مراجعه کنید و و راحتی مشابه راحتی خود را پیدا کنید تا برای قیمت گذاری از آنها ایده بگیرید. مثلا می توانید به سایت همین مراجعه کنید ، به قسمت راحتی و دکوراسیون بروید و قیمت سایر راحتی ها را ببینید و تصمیم خود را بگیرید.

خرید و فروش راحتی دست دوم
خرید و فروش راحتی دست دوم

قیمت گذاری

هنگام قیمت گذاری راحتی واقع بین باشید. خاطراتی که شما با وسایلتان دارید فقط برای شماست و برای خریدار هیچ ارزشی ندارد.

 همچنین ممکن است یک راحتی که به صورت سفارشی برای شما ساخته شده برای خریدار ارزش نداشته باشد. خریداران آنقدر زرنگ هستند که تشخیص دهند شما قیمت را بالا برده اید یا در بیان ارزش کالا اغراق میکنید.

وقتی در حال قیمت گذاری هستید همه ی لکه ها ، خراش ها ، پارگی ها و خوردگی ها را در نظر بگیرید ؛ به همان صورت که از وضعیت یک راحتی با شرایط خیلی خوب یادداشت برداری میکنید. قیمتی که شما پیشنهاد میکنید نباید بالاتر از قیمت راحتی مشابه در بازار باشد. از قبل تصمیم بگیرید که تا چه حد می خواهید روی قیمتی که دادید مصر باشید و تخفیف ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *