download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

نکات مهم در خرید مبلمان دست دوم

خرید مبلمان دست دوم

خرید مبلمان دست دوم

بهترین انتخاب برای کسانی که از مبلمان کهنه و رنگ رو رفته منزلشان خسته شده‌اند، اما نمی‌دانند چگونه با صرف هزینه کم حال و هوای فضای منزل خود را عوض کنند، خرید مبلمان دست دوم سالم است.

 با این کار نه تنها از تخریب جنگل و آسیب زدن به محیط‌زیست جلوگیری می‌شود بلکه با صرف هزینه کم، می‌توان جلوه خاصی به محیط منزل داد؛ البته باید دقت کنید که برای خرید مبلمان دست دوم توجه به ظاهر و مدل مبل کافی نیست. به همین دلیل در این بخش نکاتی را با شما در میان می‌گذاریم تا در هنگام خرید مبلمان دست دوم بهترین انتخاب را از محصولات سمساری داشته‌ باشید. 

 خرید مبلمان دست دوم
راهنمای خرید مبلمان دست دوم

بررسی حضوری مبلمان

این اولین مورد از نکات مهم در هنگام خرید مبلمان دست دوم است که باید توجه کنید، زیرا وضعیت و شرایط مهم‌ترین جنبه در قیمت‌گذاری است. اگر شما می‌خواهید مطمئن شوید که مبلمان شما در چندین ماه آینده از هم نمی‌پاشد، پس با عجله خرید نکنید.

 این را هم می‌توان اضافه کرد که ممکن است شما بخواهید از طریق سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی اقدام به خرید لوازم دست دوم کنید. در این روش شما فقط یک عکس را می‌بینید که نمی‌توانید به طور کامل نمی‌توانید پی به ایرادات احتمالی مبل پی ببرید.

کاربرد مبل

ابتدا مشخص کنید که به دنبال خرید مبل «راحتی» هستید یا «استیل». برای خرید مبلمان دست دوم راحتی، انتخاب مبل‌هایی به شکل حرف انگلیسی L و U بهتر است تا به راحتی بتوانید دور هم جمع شوید، به تماشای تلویزیون بنشینید و یا روی آن دراز بکشید.

 اما دقت داشته باشید که دسته آن سفت و یا باریک نباشد زیرا در این صورت راحتی کمتری را حس خواهید کرد. از طرفی اگر مدام در حال تغییر دکوراسیون منزلتان هستید بهتر است مبلی با بدنه چوبی بخرید زیرا مبل‌‌‌هایی با بدنه فلزی جا‌به‌جایی سخت‌تری دارند.

ابعاد اتاق را اندازه‌گیری کنید

به چند دلیل باید این کار را انجام دهید. معمولاً مبلمان دست دوم را پس از خرید نمی‌شود پس داد، پس اگر مبلمانی بخرید که ابعادش با ابعاد خانه‌تان هم‌خوانی نداشته باشد راه برگشتی ندارید.

 هنگام خرید یک متر  و یک عکس از اتاقی که می‌خواهید مبلمان را در آن قرار دهید با خود ببرید. اگر به دنبال مبلمان خاصی هستید، عکسی از آن هم با خود ببرید تا چیزی که نیاز ندارید را خریداری نکنید. اندازه گرفتن ابعاد درها‌ و راهروها را فراموش نکنید. 

نکات مهم خرید مبلمان دست دوم
نکاتی برای خرید مبلمان دست دوم

بررسی بدنه

پس از بازدید حضوری اگر رنگ روکش و سایز مبل مورد پسند شما بود حتماً کل بدنه مبل را به خوبی بررسی کنید و از نبود ترک، خراشیدگی، شکستگی و رنگ‌پریدگی در بدنه و پایه‌های آن مطمئن شوید. اگر مبلی نظر شما را جلب کرد اما بدنه آن دارای مشکل بود، حتماً از مبل عکس بگیرید و عکس را به تعمیرکار مبل نشان دهید تا از هزینه تعمیر آن آگاه شوید. 

البته توجه داشته ‌باشید که هزینه تعمیر مبل اغلب بالاست. بعد از بررسی ظاهر بدنه مبل، با یک متر فاصله نشیمن صندلی تا سطح زمین را اندازه بگیرید، مقدار آن باید عددی بین ۴۲ تا ۴۵ سانتی‌متر باشد.

بررسی رویه مبل

در هنگام خرید مبلمان دست دوم توجه به سالم بودن فنر، فوم و پارچه رویه بسیار مهم است. به همین دلیل قبل از خرید، حتماً به رویه مبل توجه کنید تا پستی‌وبلندی نداشته باشد و پارچه روکش آن به راحتی چروک و نخ‌کش نشود. 

اگر روکش آن از جنس چرم است، از نوع خشک نباشد زیرا این مدل از چرم‌ها به‌راحتی ترک می‌خورند و پوسته‌پوسته می‌شوند. در ضمن رویه مبل را حتماً بو کنید تا بوی سیگار و یا هر بوی نامطبوع دیگری ندهد.

با ذهنی باز خرید کنید

وقتی به خرید مبلمان دست دوم می‌روید هیچ‌وقت نمی‌توانید از این‌که چه چیزی پیدا می‌کنید مطمئن باشید. اگر بر سر قیمت کنار نیایید، ممکن است نتوانید چیزی که می‌خواهید را پیدا کنید. بهتر است با ذهنی باز به خرید مبلمان دست دوم بروید و دنبال چیز خاصی نباشید. ممکن است چیزی که به دنبالش هستید و چیزی که پیدا می‌کنید تفاوت زیادی داشته باشند. اگر می‌خواهید چیزی پیدا کنید که در خانه‌تان قابل‌استفاده باشد، باید خلاقیت به خرج دهید. 

مبل دست دوم
نکاتی در مورد خرید مبلمان دست دوم از سمساری

در مورد قیمت مبلمان اطلاعات کسب کنید

از این‌که از قیمت خرید مبلمان دست دوم اطلاعی ندارید نگران نباشید چون مثل هر بازار دیگری، پس از مدتی با بازار لوازم‌خانگی دست دوم هم آشنا می‌شوید.

 می‌توانید با جست‌وجو در اینترنت تا حدی از قیمت خرید مبلمان دست دوم آگاه شوید؛ اما بهترین روش سر زدن به فروشگاه‌های لوازم‌خانگی دست دوم و صحبت کردن با فروشنده‌ها است. قبل از این‌که بخواهید چیزی بخرید پولی که می‌خواهید بپردازید را مشخص کنید و هنگام خرید با فروشنده چانه بزنید. 

قیمت خرید مبلمان دست دوم چقدر است؟

قیمت مبلمان دست دوم با توجه به جنس و سالم بودن و میزان کارکردش تعیین می‌شود. برای مثال اینکه در ساخت مبل از چه چوبی، فوم یا روکشی استفاده شود تعیین‌کننده است. 

مورد بعدی نبود لکه، پارگی یا آسیب‌دیدگی در مبل است. بهترین کار برای اینکه قیمت‌ها به خوبی دستتان بیاید، اطلاع از قیمت مبل‌های نو است. سپس به سایت‌های فروش مبل دست دوم یا سمساری‌ها نیز سر بزنید و به خوبی از قیمت‌ها مطلع شوید.

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *