download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

مزایا و معایب خرید تشک دست دوم برای تخت خواب

خرید تشک دست دوم

برای داشتن یک روز خوب و پرانرژی، باید خواب راحت و استراحت کافی داشته باشید. لازمه دستیابی به خوابی دلچسب، آرام و عمیق، انتخاب تشکی مناسب است. در زمان خرید، باید به فاکتورهای مهمی از جمله سایز و اندازه تشک، وزن، مواد تشکیل دهنده، ساختار، جنس و قیمت تشک توجه کنید.

در این مقاله ما به مزایا و معایب خرید تشک های دست دوم از سمساری خواهیم پرداخت.

مزایای خرید تشک دست دوم

حفظ محیط زیست

این کار از نظر حفظ محیط زیست و کمک به زمین کار خوبی است. به جای خرید یک محصول جدید که ممکن است روزی به محل دفن زباله وارد شود، محصولی را از رفتن در آن مسیر حفظ می کنید.

تنوع

خریدن یک تشک دست دوم به دلیل قیمت کمتر آن بسیار متنوع است. هنوز هم اطمینان حاصل کنید که هیچ کثیفی و نقص خاصی در تشک وجود ندارد. همچنین قبل از استفاده از تشک، آن را کاملا تمیز کنید.

صرفه جویی در هزینه

خرید تشک دست دوم برای کسانی که پول کافی ندارند یا اگر برای اتاق مهمان باشد ایده آل است. تشکی که بسته بندی آن برداشته شده و هیچ کس روی آن نخوابیده باشد، دست دوم محسوب می شود. بنابراین، می توانید یک تشک نسبتاً جدید خریداری کنید و در هزینه های بیشتری صرفه جویی کنید.

معایب خرید تشک دست دوم

آسیب دیدگی

تصاویر می تواند چیزهای زیادی را به شما نشان دهد اما ممکن است همه واقعیت ها را نشان ندهد. خرید آنلاین تشک دست دوم خطرناک است زیرا فقط با ارسال تصاویر نمی توانید آسیب ها و نقص های تشک را تشخیص دهید.

حتی اگر قبل از خرید فرصتی برای بازرسی داشته باشید، باز هم ممکن است ایراداتی داشته باشد که ممکن است متوجه نشوید. مدتی بعد خواهید فهمید که شب ها دائماً در این طرف و آن طرف هستید و روزها با کمردرد از خواب بیدار می شوید.

 تشک دست دوم
خرابی تشک موجب بدخوابی و کمر درد می شود

وجود ساس روی تشک

تشک دست دوم شما می توانید با ساکنان ناشناخته مرتبط باشد. یکی از رایج ترین موجوداتی که در داخل تشک تختخواب زندگی می کند ساس های تختخواب است و تا زمانی که روی تخت نخوابید متوجه آنها نخواهید شد. این موجودات خون شما را در رختخواب شما می مکند و باعث گزش و قرمز شدن پوست می شوند.

طول عمر کوتاه تر

قبل از خرید ماشین دست دوم معمولا کیلومتر کارکرد را بررسی می کنید. این معیاری است که به شما می گوید چقدر این ماشین در طول زمان رانده شده است. تصور کنید اگر یک تشک هم چیزی شبیه به آن داشته باشد. البته طول عمر برخی از مدل ها مانند تشک های مموری فوم حدود هفت تا ده سال است اما طول عمر تشک های دست دوم به طور قابل توجهی کمتر از مدل های جدید است.

خطرات برای سلامتی

بیایید واقع بین باشیم که تا زمانی که مطمئن نشوید صاحب قبلی فردی تمیز و مرتب بوده، نسبت به تشکی که قصد خرید آن را دارید خوشبین نیستید. تشک ها کثیف می شوند. یک تشک می تواند پر از آلودگی هایی مانند گرد و غبار، باکتری ها (مانند باکتری های دهانی)، سلول های مرده پوست و موهای حیوانات خانگی باشد. این فقط احساس انزجار نیست. در واقع می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. تصور کنید که ساعت ها در آن تخت می گذرانید.

نحوه خرید تشک دست دوم

همانند خرید تشک کاملاً جدید، روش هایی وجود دارد که می توانید هنگام جستجوی یک تشک دست دوم در بازار دنبال کنید. از جمله:

از سمساری که کیفیت را تضمین می کند خرید کنید

سمساری معتبری پیدا کنید که به فروش تشک دست دوم سالم و تمیز بپردازد.

با مالک قبلی تماس بگیرید

اگر می خواهید محصول خود را در سایت های آنلاین خریداری کنید، ممکن است بتوانید با مالک تعامل کنید. معاملات براساس اعتماد انجام شده است. با تکیه بر این قانون می توانید رابطه ای مبتنی بر اعتماد هنگام برقراری ارتباط با مالک ایجاد کنید.

همچنین، اگر خانه فروشنده در نزدیکی شما است، می توانید آن را از نزدیک بررسی کنید. یا اگر خرید اینترنتی می کنید، عکس های بیشتری بخواهید. به احتمال زیاد هیچ یک از شما نمی خواهد وقت یکدیگر را تلف کنید. بنابراین ببینید آیا شما نه از روی اجبار بلکه از روی یک تمایل واقعی اقدام به خرید می کنید.

 تشک دست دوم
وجود ساس در تشک

قبل از خوابیدن تشک دست دوم را تمیز کنید.

این یک روش استاندارد برای خرید هر دستگاه دست دوم است. تشکی را که تازه خریداری کرده اید باید تمیز کنید. یک شوینده طبیعی آنزیمی یا پاک کننده خانگی ضد باکتری باید به از بین بردن میکروب ها و میکروب های تشکی که خریداری کرده اید کمک کند. هر درز را تمیز کنید تا مطمئن شوید فرصتی برای تولید مثل این موجودات میکروسکوپی باقی نمی گذارید.

و البته آن را در آفتاب قرار دهید تا خشک شود. هوا و نور خورشید باید رطوبت را کاملاً از بین ببرد. این برای جلوگیری از کپک زدن است. همچنین نور خورشید می تواند تشک را ضد عفونی کند. بنابراین باید باکتری ها و میکروب هایی را که در این مرحله هنوز زنده هستند از بین ببرد.

سمساری آریا

سمساری آریا در  بیشتر محلات تهران دارای شعبه و نمایندگی برای خدمات است. فروش لوازم منزل به سمساری آریا همیشه قابل اعتماد تر است نسبت به آن که خود شما بخواهید آن لوازم را بفروشید و یا به خریداران دوره گرد بفروشید.

خدمات سمساری آریا در با توجه به اعتباری که دارد اجناس شما را به قیمت بهتر خریداری می کنند و قابل اعتماد تر است. از طرف دیگر به دلیل داشتن مشتری برای فروش لوازم در اسرع وقت لوازم را می خرند و به دست خریداران جدید می رسانند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *