download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935
download-hd-calendar-semi-circle-shape-png-transparent-png-image-semi-circle-shape-png-1866_935

اجناس دست دوم الکتریکی را با چه تضمینی بخریم؟

اجناس دست دوم الکتریکی را با چه تضمینی بخریم؟

اگر علاقه دارید که بدانید اجناس دست‌ دوم الکتریکی را با چه تضمینی بخریم تا از خرید خود پشیمان نشویم می‌ توانید در این مقاله همراه ما باشید تا برخی از نکات این نوع خرید و فروش را با هم بررسی کنیم.

این روزها اعتماد کردن برای خرید اجناس دست‌ دوم بسیار سخت شده است. برای انجام این نوع خرید و فروش باید حتما اطلاعات کافی را داشته و قبل از آن یک برآورد قیمت داشته باشید. علاوه‌ بر این برخی از وسایل نظیر اجناس الکتریکی قبل‌ از خرید باید حتما از لحاظ فنی بررسی شده و از آن مطمئن باشید.

سمساری آریا با سابقه‌ ای درخشان در خرید و فروش اجناس دست دوم الکتریکی و همچنین دارای مجوز رسمی از اتحادیه متشکل از برترین کارشناسان خرید و فروش در این زمینه در خدمت شما می‌ باشد.

موضوع اعتماد کردن در خرید اجناس دست دوم الکتریکی بسیار پیچیده می‌ باشد. در واقع باید در نظر گرفت که لوازم جانبی محصولاتی هستند که در کنار محصولات اصلی خواه یا ناخواه تولید می‌ شوند.

لوازم جانبی

در نظر داشته باشید که کالاهایی مثل کامپیوتر، جارو برقی، یخچال و غیره در گروه محصولات اصلی قرار می‌ گیرد که در کنار خودشان کالاهای جانبی دارند. قطعاً لوازم جانبی الکترونیکی از نظر ارزش قیمتی از اجناس باکیفیت و گران‌ قیمت به شمار می‌ آیند. پس در نتیجه افراد جهت صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها از نمونه اجناس دست‌ دوم آن‌ ها استفاده می‌ کنند. البته این نکته را فراموش نکنید که دقت لازم را باید به کار ببرید تا این لوازم از نظر فنی دچار اختلال و آسیب نباشند و به‌ درستی کار کنند.

اجناس دست دوم الکتریکی را با چه تضمینی بخریم؟
لوازم جانبی اجناس دست دوم الکتریکی

انتخاب برندهای شناخته‌ شده

در هنگام خرید اجناس دست دوم الکتریکی بهتر این است که برندهایی با کیفیت و شناخته‌ شده را انتخاب کنید؛ زیرا این برندهای شناخته‌ شده دارای کیفیت مطلوب و طبیعتاً خدمات پس‌ از فروش بهتری می‌ باشند. لازم به ذکر است که گاهی اوقات ممکن است استثنائاتی هم در این میان وجود داشته باشد و همه کالاها و محصولات یک برند که شناخته‌ شده است دارای کیفیت مرغوب نباشند. اما اکثراً ثابت شده است که برندهایی که معروف می‌ باشند جزء اجناس دست‌ دوم مرغوب نیز به حساب می‌ آیند. پس در نتیجه دارای مشکلات خرابی کمتری نیز هستند.

توجه به تفاوت قیمت محصول نو با اجناس دست‌ دوم الکتریکی

توجه داشته باشید که اجناس دست‌ دوم الکتریکی را باید حتماً با اطمینان و تضمین بخریم تا از خرید خود پشیمان نشویم. در این زمینه می توانید با سمساری آریا در ارتباط باشید. به تفاوتی که بین قیمت محصول نو نسبت به اجناس دست‌ دوم الکتریکی وجود دارد حتما دقت کنید و اگر در قیمت محصول اطمینان ندارید، قبل‌ از آن که اقدام به خرید کنید حتما درباره قیمت کالا تحقیق کرده و بعد از بدست آوردن آگاهی لازم اقدام به خرید کنید. زیرا که بعضی افراد و همچنین سمساری‌ های بسیاری هستند که قیمت پیشنهادیشان برای بعضی از اجناس دست‌ دوم منصفانه نیست و حتی گاهی اوقات نیز قصد فریب دادن شما را هم دارند.

این نکته را فراموش نکنید!

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که فقط دیدن کالا و این‌ که در آن لحظه سالم است و به‌ درستی کار می‌ کند هرگز ملاکی برای سالم بودن آن وسیله نخواهد بود. برخی کالاها وجود دارند که شما در زمان خرید و در ظاهر آن‌ ها را بسیار سالم و با کیفیت می‌ بینید اما پس‌ از خرید و با گذشت مدت‌ زمان بسیار کمی متوجه اشکالات آن‌ ها خواهید شد و دیگر قابل‌ استفاده نخواهند بود. پس در حقیقت باید در زمان خرید اجناس دست‌ دوم به‌ خصوص لوازم الکتریکی دقت کنید تا متحمل زیان نشوید. بهتر است که زمان خرید خود از فردی که آشنایی لازم را در این زمینه دارد راهنمایی بگیرید.

اجناس دست دوم الکتریکی را با چه تضمینی بخریم؟
اجناس دست دوم الکتریکی

نکات تست کردن اجناس دست دوم الکتریکی

قبل‌ از هرچیز شما باید بتوانید یک دستگاه الکتریکی را تست کنید و بعد از تست وسیله از سالم بودن آن تا حدودی اطمینان حاصل کنید.

اگر با وصل کردن دستگاه به برق باعث داغ شدن آن شود از خرید آن حتما خودداری کنید. حتی در بعضی موارد ممکن است برخی از لوازم الکتریکی دست‌ دوم زمانی‌ که آنان را تست می‌ کنیم سالم باشند و نشانه‌ ای از ایرادات فنی در آن‌ ها وجود نداشته باشد اما بعد از طی مدت‌ زمان کوتاهی اشکالات آن‌ ها نمایان می‌ شود. از فروشنده خواهش کنید تا به شما اجازه دهد زمانی را برای تست‌ های ثانویه اختصاص دهید تا از محصول استفاده کنید. و اگر خریدار پذیرفت می‌ توانید نصف مبلغی که قرار است بپردازید را پرداخت نمایید و مابقی را بعد از تست‌ های گوناگون و کسب اطمینان از سالم بودن محصول واریز کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که عمر محصولات الکتریکی با گذشت مدت‌ زمان استاندارد خود به‌ خود و همچنین بسته به میزان مصرف کاهش می‌ یابد. حتما از فروشنده درباره ضمانت و همچنین طول عمر و یا مدت‌ زمان مفید کالایی که خریداری می‌ کنید پرس‌ و جو کنید.

توجه به اصل یا تقلبی بودن اجناس دست دوم الکتریکی در هنگام خرید را فراموش نکنید!

تشخیص اصل یا تقلبی بودن لوازم الکتریکی دست‌ دوم کار بسیار سختی بوده و بسیار حرفه‌ ای می‌ باشد‌. همین مسئله باعث شده‌ است که برخی از فروشندگان با علم به این‌ موضوع افراد بسیاری را فریب دهند. دقت کنید که هر کالایی که ظاهراً نو و تمیز به‌ نظر می‌ آید حتماً کالای با کیفیت و مرغوبی نخواهد بود. بنابراین حتما از اصل و یا تقلبی بودن کالای الکتریکی که خریداری می‌ کنید اطمینان حاصل کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *